فروشگاه اینترنتی چیست ؟فروشگاه اینترنتی فضایی خاص که کالا و محصولات متنوع در سطح اینترنت به فروش میرساند.خب شما اگر میخواهید در اینترنت فعالیت کنید باید دو نکته رو توجه کنید این ها نکاتی هستند که خیلی مهم هستند چون دقیقاً به شما میگن که تصمیم خودتون رو بگیرید یا میخواهید در اینترنت کالا عرضه کنید و بفروشید یا نه میخواهید در اینترنت فقط فروشنده باشید:

ببینید ما دونوع فروشگاه داریم. یکی فروشگاهی که به فرض مثال شما یه کالایی دارید میخواهید یه فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و محصول خودتون رو در سطح اینترنت گسترش بدید که اون آموزشهاش فرق میکنه.
نوع دوم بهش میگن همکاری در فروش یا خارجیش میشه affilate marketing   این روش ماجراش از این قراره که شما یه واسط فروش در یه فروشگاه اینترنتی میشید.یعنی اینکه شما در سیستم فروشگاه ثبت نام میکنید و یه پنل فروشگاهی دریافت میکنید که شامل محصولاتی با لینک بازاریابی شما هستند و اون فروشگاه کلی محصول داره و وقتی شما عضو سیستم میشید میتونید یه وبلاگ فروشگاهی که دقیقاً مث خود سایت هستش در اختیار بگیرید که همه محصولات رو کامل و دسته بندی شده در اختیارتون قرار میده. درواقع شما بازاریاب اینترنتی هستید که لینک فروشگاهی که در سیستم همکاری در فروش ایجاد کردید رو در سطح اینترنت پخش کنید.


خب بریم سراغ فروش محصولات تولیدی خودمان در اینترنت:

کالای جدید و انحصاری

شما به فرض سازنده یه کالای انحصاری هستید که خودتون اون رو ساختید و دلتون میخواد که اون رو به صورت گسترده بفروشید. اول باید به چند سئوال جواب بدهید:

  1. محصول من برای برای چه کسانی مفید است.

  2. آیا این محصول فقط مختص شهر یا استان خودم است یا اینکه محصول را در تمام کشور میتوان فروخت؟

  3. آیا محصول قیمت مناسبی دارد؟

  4. مشتریان خود را کجا باید پیدا کنم؟

 

سئوال اول مشتریان من چه کسانی هستند؟

باید توجه داشت که این محصول شما دارای چه مزایی هستش و به چه کاری میاد . و گروه مصرف کننده خودتان را مشخص کنید . اعم از جنسیت و سن و موقعیت و شهر

 

سئوال دوم آیا این محصول بومی است یا قابلیت گسترش دارد؟

برای این پرسش باید کالای خود را خوب شناسائی کنید . مثلا اگر کالای محصولات خوراکی مانند ترشیجات و سیفی جات و شیرینی های خانگی و غیره باشد مشخصه که این محصول بومی است و نمیتوان آنرا گسترش داد پس راه فروش آن نیاز به تهیه سایت ندارد میتوان با راه اندازی یک شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام برای محصولات خود مشتری پیدا کرد.

اگر محصول شما به صورت یه کالای دانلودی هستش که راههای فروش انرا میتوان در اشتراک با سایتهای فروش دانلود جستجو کرد یا اینکه میتوان یک سایت برای خودتون راه اندازی کنید و اقدام به فروش فایل از طریق سایت خودتون کنید که راه اندازی سایت هم برای شما هزینه بردار است هم اینه که شما باید مستقیما برای محصول خودتون بازاریابی کنید . البته کار سختی نیست ولی زمان بر هستش چون شما نیازمند دانش وبلاگ نویسی و سئو خواهید بود و فعالیت در شبکه های اجتماعی.

 

محصول فیزیکی :

خیلی از دوستان سئوال میکنند که محصول من فیزیکی هست حالا یا تابلو نقاشی یا فرش یا عروسک یا هرچی که علاوه بر قابلیت فروش در استان خود قابلیت فروش در تمام کشور هم دارا هستند. در ادامه به راههای فروش میپردازیم.

 

 

سئوال سوم آیا این محصول قیمت مناسبی دارد؟

توجه داشته باشید قیمت گذاری مسئله خیلی مهمی هستش که لازمه اون چند نکته هستش :

  1. قدرت خرید مشتریان مورد نظر

  2. محاسبه قیمت تمام شده( یعنی چقدر کلا راه اندازی این محصول برای شما هزینه داشت)

  3. محاسبه هزینه ارسال محصول

  4. بررسی رقبا( اگر رقیبی دارید ببینید اون کالاشو چطور داره عرضه میکنه و چه قیمتی در نظر گرفته)

  5. تعیین درصد سود خود

سئوال چهارم مشتریان خود را کجا پیدا کنم؟

با توجه به قدرت شبکه های اجتماعی الان بهترین کار حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی هستش که کم کم بتونید صفحات خودتون رو گسترش بدهید. کمی فعالیت کنید خودتون قلق کار دستتون میاد فقط توجه کنید عجله نکنید صبور باشید تا محصولتون کم کم جا بیوفته .

این مطلب در حال تکمیل شدنه هر سئوالی دارید فقط خواهش میکنم تو نظرات بپرسید پیغام خصوصی نذارید.

خیلی از کاربرها سئوال میکنند چطور میتونم یه فروشگاه اینترنتی داشته باشم با اینکه قبلا هم براتون توضیح دادم ماچند روش داریم  که در وبلاگ توضیح داده شده ولی حالا براتون یه کانال راه اندازی کردم که دیگه راحتر تر در ارتباط باشیم

کانال تلگرام : آموزشگاه فروشگاه اینترنتی https://telegram.me/foroshgahbesaz